Голова Комітету економістів України (КВУ) Андрій Новак вважає, що восени курс гривні знизиться, оскільки в Україні почне зростати попит на іноземну валюту.

Про це голова КВУ повідомив у коментарі Гордон, зазначивши, що зміцнення гривні протягом останніх тижнів має своє логічне пояснення.

За його словами, в Україні щомісяця зростає негативне сальдо торгівлі. Проте його перекривають прямі валютні надходження.

«Плюс працює фактор відпусток. Більшість українців не може дозволити собі відпустку за кордоном, тому проводить її в Україні. А отже, вони змінюють свої доларові заощадження на гривню. Реакція ринку на невеликий попит на іноземну валюту – це зміцнення курсу гривні», – пояснив Новак.

Голова КВУ зазначив, що наприкінці літа цей чинник зникне, почне зростати попит на іноземну валюту. На його думку, новий склад уряду і Нацбанк будуть спроможні зберегти стабільність курсу гривні.

«У бюджеті на 2019 рік у нас указано прогноз курсу долара 29,3 грн/$. Але, як засвідчує досвід минулого року, не факт, що так буде. Хоча незначну девальвацію дійсно прогнозують. Вплинути на ситуацію зможе лише новий уряд. Погодивши єдину позицію з НБУ, вони можуть забезпечити стабільність курсу гривні», – додав Новак.

Нагадаємо, глава Міністерства фінансів Оксана Маркарова не підтримує будь-яких дій з боку Національного банку України щодо зміцнення гривні.