Багатомільярдні злочинні потоки направляються та контролюються групою осіб з числа керівників держорганів та спецслужб під “дахом” нардепа від БПП Олександра Грановського
Blind Trust розкриває секретну злочинну схему масштабного контрабандного бізнесу в Україні.
Про це пише Стєна
Контролюється та координується системна контрабанда з єдиного центру – так званого Офісу. Злочинний синдикат складається з топ-чиновників, пронирливих «рєшал» та діє під опікою довірених осіб керівництва країни. Дякуючи власним інсайдам, ми називаємо їхні імена та розкриваємо схеми — розкажемо, як вони “заробляють” мільярди. За отриманими нами даними, збитки держбюджету від роботи Офісу складають біля 28 мільярдів гривень, не враховуючи профіту від постачання наркотиків.

Офіс – мозковий центр контрабанди

Ще з часів президентства Віктора Януковича неформальний орган контролю над ключовими контрабандними потоками у вузьких колах називають Офісом. Із 2016р. “смотрящим” за його роботою є нардеп від БПП Олександр Грановський. Він зумів взяти під контроль та розвинути схему свого попередника “Саші Стоматолога” (О. Януковича). Він переконав та мотивував діючих топ-чиновників, де потрібно посадив своїх людей та розподілив ролі та долі між усіма учасниками угрупування. Грановський, окрім функцій загального нагляду, забезпечує прикриття фігурантам у судах та найголовніше — добре знає “табличку ділення” (кому “на верх”, коли і скільки віддавати, а що розподіляти між подільниками).
Безпосереднім управляючим Офісом, який від імені Грановського роздає вказівки та контролює надходження коштів від схем, є Сеяр Куршутов. Далі про нього та про інших ключових осіб Офісу по-порядку.
Сеяр Куршутов – кримський татарин, виходець з м. Саки (АР Крим), який до 2014 року мешкав на півострові, володів компанією «Чисте місто плюс», що засвітилася в справі про ухиляння від сплати податків на суму в 3,1 млн. грн. До анексії Куршутов був знаним русофілом, часто відвідував РФ — в мережі “ВКонтакте” досі є сторінка Куршутова, де місцем його проживання значиться – “Москва, Росія”, яку він щоправда востаннє відвідував у 2016р. Це не завадило йому швидко перефарбуватися у патріота, виїхати з анексованої території й стати “правою рукою” Грановського. Скромна офіційна біографія Куршутова свідчить, що він займається консалтингом у питаннях логістики і транспорту, є радником президента Асоціації платників податків України та має власний бізнес, пов’язаний з перевезеннями. Але насправді це верхівка айсбергу, адже митники й контрабандисти чудово знають Сеяра в іпостасі жорсткого контролера від Офісу. Він ставить плани членам злочинного синдикату, забезпечує “зелені коридори” для товарів, створює проблеми несистемним контрабандистам та вирішує проблеми за визначені гонорари.
Сергій Коваленко є представником Офісу в структурі СБУ. Працює заступником начальником Головного управління по боротьбі з контрабандою (відділу «К»). Призначений на посаду саме за протекцією Грановського. Він “закриває очі” спецслужбам на потрібні схеми та, використовуючи службове становище, організовує “наїзди” на підприємців і неугодних чиновників задля злагодженої роботи схем. Саме Коваленко здійснював зачистку енергетичного ринку країни від конкурентів Віктора Медведчука в сфері торгівлі скрапленим газом. А в 2015 році прославився майже комічною історією, коли дав наказ блокувати експорт волоських горіхів з країни, посилаючись на наявність там шкідників.
Володимир Бедриківський – одна з ключових персон у функціонуванні Офісу, яка забезпечує його прикриття з боку Генпрокуратури. Він очолює Департамент нагляду за додержанням законів у кримінальному проваджені та координації правоохоронної діяльності ГПУ. Бедриківський користується цілковитою довірою генпрокурора Юрія Луценка, з яким працював ще у МВС. На всю країну він прославився три роки тому, коли ЗМІ виявили, що чиновник записав на власну матір маєток під Києвом, а його син володіє елітною квартирою в столиці, кількома земельними ділянками та розкішним авто. Чимало майна записано також на дружину, брата та батька чиновника.
Сергій Білан прикриває Офіс в Державній фіскальній службі, де обіймає посаду першого заступника голови. Він розгорнув бурхливу діяльність як керівник податкової міліції, причому, деякі її обшуки супроводжувались таємничим зникненням речових доказів. Найрезонанснішим стало зникнення 37 контрабандних контейнерів тканин з Одеської митниці, які потім виплили на ринку «7 кілометр». Неодноразові спроби багатьох політиків інституціонально покінчити з податковою міліцією не увінчалися успіхом. Орган й надалі працює, діючи, насамперед, в інтересах Офісу.
Віктор Кривіцький наразі є в.о. заступника голови ДФС. Він прийшов туди з посади керівника Волинської митниці, де запустив успішну схему завозу нерозмитнених авто на євробляхах. За даними журналіста 1+1 Євгенія Плінського, Кривіцький настільки комерціалізував діяльність митниці, що навіть озвучив прайс на вхід до штату установи. А в серпні 2017 року його затримали за підозрою в отриманні хабара. Щоправда Луцький міськрайонний суд відпустив керівника митниці під особисте зобов’язання, а потім справу закрили. Про діяння Кривіцького на Волині писали і ми в одному з наших попередніх розслідувань. Зараз у Офісі Кривіцький відповідає за злагоджену роботу усіх митниць задіяних у схемах.
Ігор Піковський курує схеми контрабанди енергоресурсів (основна часитна йде з РФ), обіймаючи посаду начальника Енергетичної митниці ДФС. Піковський є близьким другом генпрокурора Юрія Луценка та був його багатолітнім помічником, коли той працював нардепом. Піковський також засвітився на скандальному весіллі Олександра, сина Луценка. І саме з подання Луценка Піковського включили у виборчий список партії Петра Порошенка (БПП) на виборах до ВР в 2014р. “За квотою екс-міністра внутрішніх справ балотується Ігор Піковський – висуванець так званої «лужниковської групи» російських бізнесменів, до якої входять представник Путіна по зв’язкам з організаціями співвітчизників за кордоном Олександр Бабаков та авторитет Михайло Воєводін», — писала тоді УП.
Свій зв’язок з російською мафією він чітко підтвердив у лютому 2018р. Тоді після перемоги “Нафтогазу” над “Газпромом” у Стокгольмському арбітражі (по газовим контрактам часів прем’єрства Ю. Тимошенко) Піковський відверто підіграв інтересам Москви. За поданням керівника Енергетичної митниці ДФС наклала штраф на голову НАК Андрія Коболєва у розмірі 8,3 млрд. грн за порушення митного оформлення газу, що йде з РФ на… окуповану територію Донбасу! По суті, юридично закріпивши претензії “Газпрому” до України щодо несплати за поставки газу на окупований Донбас. Попри прямі ознаки державної зради та відміни судом штрафу Коболєву (у квітні цього року), Піковський продовжує працювати на посаді як в нічому не бувало, даючи профіт Офісу.
Цікаво, що в минулому році Ігор Олександрович ошелешив громадськість, публічно заявивши, що виявляється енергетична митниця не може контролювати законність поставок палива в Україну, а контрабанда, котра фіксується, не є зоною відповідальності його органу.
Від МВС схеми курує Ігор Купранець, заступник голови Нацполіції України, начальник Департаменту захисту економіки. Конфлікт міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з командою Президента додає пікантності ситуації. Адже Купранець увійшов до Офісу прикривати схеми по лінії МВС під час вимушеної дружби груп впливу НФ та БПП. А тепер Аваков настирливо шукає себе у новій владі і на пряму долучився до поразки Порошенка.
Сам Купранець вправно застосовує улюблену практику українських чиновників вести бізнес та переписувати майно на родичів. Через свою дружину він має інтерес у компанії «Портосервіс-Миколаїв», яка надає послуги зі швартування суден. Також він має стосунок до фірми «Альфа Безпека», яка охороняє пропускні пункти в морському торговельному порту того ж таки Миколаєва. Також фірма «Енівей», де співзасновником та контролем є дружина Купранця Наталія, незаконно виготовляє дерев’яні пелети в Чорнобильській зоні. А в 2017-му році Ігор Михайлович офіційно отримав від батька в подарунок автомобіль «Lexus” вартістю понад мільйон гривень.
Руслан Фірсов. Його роль у Офісі – надання безпосередніх вказівок митникам щодо оформлення товарів в інтересах угрупування. Сьогодні працює в. о. директора Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС. На цій посаді він вже встиг заробити недобру славу через затягування розмитнення євроблях на Миколаївській митниці, куди з цією метою він надіслав спеціальну перевірку. Причому, водії почали скаржитись на вимагання від них хабарів.
Полюбляє Фірсов гратися в політику. В 2015р. був кандидатом у Київраду від партії “Простих людей Сергія Капліна”. Останній належить до сфер впливу олігарха Сергія Льовочкіна та “рєшателя” від БПП Сергія Березенка. Одночасно, дружина Фірсова Лариса значиться працівником Вишгородського офісу ВО “Батьківщина” і отримує там офіційну зарплату.
Координує роботу “левової частки” операторів ринку контрабанди Віктор Шерман. Як стверджують наші джерела, він в оперативному режимі надає Руслану Фірсову інформацію щодо фірм та осіб, котрим потрібно давати “зелене світло” і включати в схему, а котрих потрібно блокувати на митниці. Також, за даними низки ЗМІ, Шерман відповідає в Офісі за інкасацію “чорної готівки”.