Більшість українців вважає, що заради встановлення миру на Донбасі новообраний президент Володимир Зеленський повинен піти на прямі переговори по Донбасу з представниками Росії.

Водночас половина опитаних (49,2%) вважають, що питання статусу окупованих територій Донецької та Луганської областей слід виносити на всеукраїнський референдум. 

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром «Соціальний моніторинг», Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Соціологічною групою «Рейтинг».

«75% вважають, що президент України заради встановлення миру на Сході країни має піти на прямий діалог з РФ: 50,8% відповіли «безумовно, так» та 24,2% – «скоріше, так». Не згодні з цим 16% та 9% не визначилися», – йдеться в результатах.

Крім того, більше половини (55,4%) респондентів вважають, що президент України має піти на прямий діалог з керівниками так званих «ЛДНР», третина (32,7%) з цим не згодні, решта (11,9%) – вагаються у відповіді.

39,9% українців також підтримують надання окупованим територіям на Донбасі особливого статусу, який передбачає автономію у складі України.

Нагадаємо, якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, то найбільший шанс пройти у новий склад парламенту мали б представники шести політичних сил.