Голова Окружного адмінсуду Павло Вовк вважає незаконним доручення президента Петра Порошенка Мін’юсту прискорити «перезапуск» суду, а СБУ та ГПУ – вивчити підстави для відкриття провадження за прийняття «неправосудного рішення» щодо «ПриватБанку».

Про це він написав на сторінці в Facebook.

«Як голова «нереформованого» суду не можу залишитись осторонь заяв керівництва держави, яке вчора закликало прискорити кваліфікаційне оцінювання суддів для того, щоб перезапустити Окружний адміністративний суд міста Києва, який ухвалив рішення щодо «ПриватБанку», – написав Вовк.

Він додав, що такі висловлювання, особливо поки судове рішення не набрало законної сили – «це фактично погроза одним суддям та своєрідний сигнал іншим».

«По-перше, хочу подякувати за добру фіксацію власних, як на мене, неправомірних дій. Це завжди полегшує процес притягнення до відповідальності «авторів» таких заяв. Дані висловлювання, особливо поки судове рішення не набрало законної сили – це фактично погроза одним суддям та своєрідний сигнал іншим, які здійснюватимуть його перегляд і що, в перспективі, на них очікує», – зазначив Вовк.

За його словами, колегам із цих підстав варто звернутися до правоохоронних органів, а також до Вищої ради правосуддя з повідомленням про втручання в їх діяльність щодо здійснення правосуддя.

«Щодо перезавантаження суду, то цілком очевидно, що форма і формат такої заяви має на меті вплинути на цей процес із відповідним та бажаним для автора заяви результатом», – підкреслив голова Окружного адмінсуду.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко попросив Генеральну прокуратуру і Службу безпеки України вивчити можливість притягнення до кримінальної відповідальності суддів Окружного адміністративного суду Києва, який визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку».