Світ сколихнула новина про відставку президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, який був при владі 30 років. Існує припущення, що Назарбаєв має тісні стосунки з господарем Кремля. Тож, не виключають, що незабаром у Казахстані з’явиться новий ставленик Путіна. І хоча наразі у РФ не готують військового вторгнення, але у разі чого вони зможуть скористатися ситуацією та взяти владу під контроль.

Про це сказав Іван Яковина у своєму відеоблозі «Безумный мир«.

Читайте також: Чи радився Назарбаєв з Путіним щодо свого наступника: що говорять у Кремлі

Він порадив, аби казахстанські лідери займалися не перейменуванням, а зміцнювати армію і копати окопи. Адже всяке може бути, жителі Донбасу не дадуть у цьому збрехати.

До слова, майже відразу після відставки Назарбаєва Володимир Путін поміняв керівників одразу трьох регіонів, що межують з Казахстаном – республіки Алтай, Челябінської й Оренбурзької областей. А також Калмикії, яка межує з Казахстаном через Каспійське море.

Існує два сценарію розвитку подій. По-перше, можна оголосити Путіна «національним лідером» і посилити спеціально під нього Державну раду, натомість президент і прем’єр-міністр стануть майже декоративними посадами. Або ж зробити Путіна почесним довічним президентом після об’єднання Росії та Білорусі. Для цього, правда, доведеться зламати норовливого Лукашенка, але механізми для цього є,
– зауважив Яковина.

На його думку, обидва ці сценарії дозволять Путіну залишитися на чолі РФ ще на багато років, якщо не десятиліть. Звичайно, це загрожує стагнацією і деградацією всієї держави, втечею з нього все більш-менш тямущих людей, але Путіна це не бентежить. Бо у РФ прийнято, що той, хто піде від влади, то у той же день відправиться до в’язниці.

Що відомо про Нурсултана Назарбаєва?Він був першим і єдиним президентом Казахстану з 1990 року. З 1991 року, коли республіка здобула суверенітет, політик кілька разів перемагав на виборах очільника держави. У 2007 році парламент надав Назарбаєву як першому президентові право балотуватися на найвищу державну посаду необмежену кількість разів. Востаннє екс-казахстанський гарант переміг на дострокових президентських виборах у квітні 2015 року, набравши 97,75% голосів, і пішов на п’ятий президентський термін, який повинен закінчитися у квітні 2020 року. У липні Назарбаєву виповниться 79 років.

Відео повного відеоблогу Івана Яковини «Безумный мир» за 23 березня 2019