Акцію протесту біля Генеральної прокуратури України 17 вересня влаштували з вимогою до генпрокурора Юрія Луценка не перешкоджати оточенню міністра внутрішніх справ Арсена Авакова продавати посвідки на право постійного проживання в Україні.

Про це у себе на сторінці в Facebook написав журналіст Володимир Бойко.

«Члени кавказької діаспори з числа громадян Росії, які проживають в Україні та користуються особливою прихильністю міністра внутрішніх справ Авакова, налагодили торгівлю посвідками на постійне проживання для іноземців, які в себе на батьківщині мають проблеми з законом. Це було зробити тим простіше, що Аваков як міністр контролює діяльність Державної міграційної служби й ще в 2014 році став видавати паспорти всіляким шахраям на кшталт Кості Грішіна (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко)», – написав він.

За інформацією Бойка, «друзі Авакова» пообіцяли організувати дозвіл на проживання в Україні Тимуру Тумгоєву – громадянину Росії, який переховувався в Туреччині у зв’язку з тим, що найманцем воював у Сирії в складі терористичної організації.

«Кавказька діаспора в Україні пообіцяла Тумгоєву вирішити його проблеми, Тумгоєв прилетів у Київ, але в аеропорту «Бориспіль» був затриманий і відправлений за ґрати (він на той час вже був оголошений у міжнародний розшук), а замість того, щоби видати йому посвідку на проживання, Україна розпочала процедуру екстрадиції бойовика на історичну батьківщину», – зазначив Бойко.

При цьому він також додав, що тепер у «друзів Авакова», які взяли гроші з Тумгоєва, але не забезпечили його посвідкою на проживання, можуть виникнути серйозні проблеми.

Нагадаємо, Луценко назвав правильним кроком екстрадицію Тумгоєва.